Dinle Lisa

“Son bir ders daha aldım Lisa’dan: Aşk insana, sanılanın tam tersine, gerçeği öğretirmiş. Lisa’ya ‘kimsenin kimse için söylemediği şeyler söylemeye’ söz vermem bu nedenledir.”

Dinle Lisa, bir hasret romanı. Toprağından, çocukluğundan, gençliğinden, yetişkinliğinden, geleceğinden kovulmuşların iç dünyasında hayat buluyor. Dinle Lisa, elbette bir umut romanı aynı zamanda… Toplumsal ve bireysel hayatın insanı mahkûm ettiği esaretten kurtulma imkânının olmadığı anlarda, hiç umulmayan, dahası, beklenmeyen yerlerden filiz veren, hiçbir öngörüye, plana sığmayan umutların dillendiricisi oluyor. Hasret ve umuttan doğan bir aşk da taçlandırıyor Dinle Lisa’yı… Bir armağan gibi yaşanan, paketinin kurdelelerini acı kırmızı avuçlarımıza bırakan bir aşk.

İsyan, kabulleniş, öfke, çaresizlik, direnme, çözülme ancak birbirinin halkasında gerçekliğini kazanabiliyor. Dinle Lisa, sorulmayan soruların niçin sorulmadığına da bakan, baktıkça büyüyen bir göze dönüşerek, Türkiye gerçeklerinin çok parçalı aynasına ışık oluyor; gözlerimizin önüne gerilen perdeyi yırtıyor… Nice acının içinden geçen bir şefkatle.

Kategoriler: , , Etiketler:
Share

ROMANDAN BİR BÖLÜM
Romandan Bir Bölüm
İlk çığlığı, Hüseyin’in Belkıs’a tuzluğu uzatmasını söylediği esnada duydular. Birbirlerine baktılar soru sorarcasına. Sonra ikincisi… Yemek masasında put gibi kalakalmışlardı. Hüseyin için dayılmaz bir sıkıntının kaplamasını engelleyemedi. İşte tam o sırada işitti, ince duvarlardan geçerken azalan sesi, üçüncü defa: “Vurma!” Niye dövüyordu Nesrin’i, karısını? Sırrı’nın böyle davranmasına akıl sır erdiremiyordu.’
Devamı
KİTAP HAKKINDA KONUŞULANLAR

Kitap hakkında yazılan bazı yazılar

NEREDEN ALABİLİRİM?

Romanı, aşağıdaki e-ticaret sitelerinden ve
tüm kitabevlerinden temin edebilirsiniz.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Dinle Lisa” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir